Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, dënon ashpër aktin barbar të grupeve të jashtëligjshme talebane, të cilët ekzekutuan tre shqiptarë nga Maqedonia dhe një qytetar gjerman, pasi ishin rrëmbyer në rajonin e Kandaharit në Afganistan.
Kryeministri i Kosovës deklaron se akte të tilla kriminale nuk do të pengojnë në asnjë mënyrë angazhimet e përbashkëta të vendeve demokratike për të mbështetur popullin afgan në rrugën drejt konsolidimit të demokracisë dhe zhvillimit ekonomik.
XS
SM
MD
LG