Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane kanë vazhduar ofensivën kundër kryengritësve në veri të Irakut.
Në ofensivën në fjalë janë përfshirë 50 helikopterë, çfarë e bën atë sulmin më të madh që nga viti 2003, kur dhe filloi ndërhyrja ushtarake në Irak.
Deri tani nuk ka pasur njoftime për viktima në mesin e forcave amerikane dhe atyre irakiane.
Njoftohet për 50 militantë të arrestuar dhe janë kapur sasi të mëdha armësh dhe lëndësh shpërthyese.
XS
SM
MD
LG