Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti francez, Zhak Shirak ka bërë thirrje për bisedime urgjente mes qeverisë dhe sindikatave lidhur me ligjin kundërthënës të punës.
Thirrja e Shirakut erdhi në prag të grevës që është paraparë nesër nga studentët e sindikatat.
"Në prag të protestave të nesërme dua të apelojë tek të gjithë për të qenë të përgjegjshëm. Do të jetë një demonstratë paqësore, e cila duhet të respektojë çdokënd."
XS
SM
MD
LG