Ndërlidhjet

MEKSIKO


Forumi i katërt botëror për ujin është hapur në kryeqytetin meksikan.
Në javët që vijnë mijëra ekspertë dhe politikanë do diskutojnë masat për përmirësimin e sistemit të shpërndarjes së ujit të pastër dhe të pijshëm për popullsinë e varfër.
Mbi 1 miliardë njerëz në botë në mënyrë të vazhdueshme përballen me mungesën e ujit derisa 35 mijë njerëz në ditë vdesin nga dehidratimi.
XS
SM
MD
LG