Ndërlidhjet

BAGDAD


Ambasadori amerikan në Irak, Zalmay Khalilzad, i autorizuar që të bisedojë me iranianët, tha se këto bisedime do të fokusohen në shqetësimet e Shteteve të Bashkuara rreth politikave të Iranit në Irak.
Ai kërkoi që bisedimet të mbahen në Bagdad, dhe përsëriti se nuk do të ketë ndonjë kompromis me Iranin.
XS
SM
MD
LG