Ndërlidhjet

KANDAHAR


9 policë afganë janë vrarë nga një shpërthim në Kandahar, derisa po i bartnin trupat e 3 shqiptarëve dhe gjermanit të vrarë nga talibanët. Guvernatori Assadullah Khalid, tha se ata janë vrarë mbrëmë, dhe nga sulmi gjithashtu janë plagosur tre policë.
XS
SM
MD
LG