Ndërlidhjet

DYZELDORF


Kompania gjermane "Ekolog" i bëri të ditur emrat e shqiptarëve, të rrëmbyer dhe të vrarë nga talibanët në Afganistan. Fadil Zenuni, Besim Aliu, Sabit Tahiri dhe Jurzan Fidani nga Maqedonia, janë rrëmbyer të shtunën e kaluar në Kandahar, bën të ditur përmes një komunikate "Ekolog", duke i shprehur dhimbjen e thellë familjeve të tyre, dhe hidhërimin për pamundësinë që t'i lironin ata.
XS
SM
MD
LG