Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia i ka premtuar BE-së se do të mbetet furnizues i besueshëm i Evropës me energji. Kryetari i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso, tha se këtë ia kishte thënë presidenti rus, Vladimir Putin. Në një konferencë me gazetarë në Moskë, Barroso tha sot se takimi me zotin Putin ishte përqëndruar në bashkëpunimin energjetik ndërmjet Rusisë dhe BE-së.
XS
SM
MD
LG