Ndërlidhjet

NJU JORK


Dizajneri i modës, Oleg Casini, i cili ka dizajnuar fustane për ish-zonjën e parë, Zhaklin Kenedi, dhe për shumë filma të Hollivudit, ka vdekur në moshën 92 vjeçare.
Gruaja e tij tha se Casini ka vdekur nga shpërthimi i një ene të gjakut në kokë.
Ai kishte lindur në Paris në vitin 1913 dhe nga viti 1936 ka jetuar në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG