Ndërlidhjet

LONDËR


Iraku është në luftë civile, ka deklaruar ish kryeministri irakian, Ijad Allaui.
Zyrtarët amerikanë dhe britanikë e pranojnë faktin se ka rritje të dhunës ndërfetare në Irak që nga sulmi i muajit të kaluar kundër një xhamie shiite.
Lidhur me zhvillime të tjera në vend presidenti, Xhalal Talabani tha se mbështet bisedimet e mundshme mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit lidhur me stabilizimin e gjendjes në Irak.
XS
SM
MD
LG