Ndërlidhjet

KUALA LAMPUR


Qindra demonstrues kanë protestuar para ambasadës amerikane në Malajzi në tre vjetorin e ndërhyrjes ushtarake amerikane, duke kërkuar çlirimin e Irakut nga forcat e koalicionit.
Protesta kundër ndërhyrjes në Irak janë zhvilluar gjatë fundjavës edhe në Londër, Tokio, Stokholm, Kopenhagë dhe Sidnej, por këto protesta tërhoqën shumë më pak njerëz se ç'pritej.
XS
SM
MD
LG