Ndërlidhjet

KAJRO


Autoritetet egjiptiane njoftuan vdekjen e një gruaje nga virusi H5N1. Kjo është viktima e parë në njerëz nga gripi i shpendëve në Egjipt. 30 vjeçarja kishte mbajtur në shtëpi shpendë të cilat u ndaluan pas shfaqjes së virusit.
Ndërkaq në Izrael janë eleminuar mijëra pula deti dhe pula pas gjetjes së virusit në dy ferma shpendësh.
XS
SM
MD
LG