Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Nga shpërthimi i një bombe afër makinës së policisë janë vrarë së paku shtatë vetë dhe janë plagosur disa të tjerë. Policia ka thënë se prej të vrarëve, 6 ishin policë ndërsa një person ishte kalimtar rasti. Shpërthimi ndodhi në qytetin Der Ismail Khan. Ky qytet ndodhet në hapësirën ku forcat e Pakistanit po kërkojnë militantët e dyshuar të al-Kaidës dhe të talibanëve.
XS
SM
MD
LG