Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëdhënësi i KFOR-it, Pio Sabeta vlerësoi për Radion Evropa e Lirë se "situata në Kosovë është shumë e mirë" dhe se incidentet lokale nuk mund ta dëmtojnë situatën globale". Këto komente ai i bëri pas dy shpërthimeve të kontrolluara nga ekpet e specializuara sot dhe mbrëmë në Prishtinë. Zëdhënësja e SHPK-së, Sabrije Kamberi vlerësoni se përkundër këtyre dy incidenteve, "situata është e qetë dhe normale".
XS
SM
MD
LG