Ndërlidhjet

BEOGRAD


Katër fëmijë, që po mbaheshin në një spital në Uzhice në Serbi, nuk kanë simptome të gripit të shpezëve dhe së shpejti do të dalin nga spitali, ka thënë epidemiologu Predrag Kon. Ai tha se fëmijët do të mbeten "nën mbikëqyrje të vazhdueshme". Zyrtarë kanë thënë se gjithsej 24 vetë janë kontrolluar pasi ishte dyshuar për raste të gripit të shpezëve te njerëzit në Serbinë Perëndimore.
XS
SM
MD
LG