Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëdhënësi i KFOR-it, Pio Sabeta, tha për Radion "Evropa e Lirë" se "situata në Kosovë është shumë e mirë, dhe se incidentet lokale nuk mund ta dëmtojnë situatën e përgjithshme". Këto komente ai i bëri pas dy shpërthimeve të kontrolluara nga ekipet e specializuara, sot dhe mbrëmë në Prishtinë. Zëdhënësja e SHPK-së, Sabrije Kamberi, vlerësoni se megjithë këto incidente, "situata është e qetë dhe normale".
XS
SM
MD
LG