Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush dhe sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, kanë diskutuar sot për rolin e mundshëm të Aleancës në Darfur të Sudanit. Ata kanë biseduar edhe për Irakun, lidhur me të cilin, de Hoop Scheffer, u bëri thirrje komandantëve të trajnuar nga NATO-ja që të marrin rol më të madh në luftën kundër kryengritësve.
XS
SM
MD
LG