Ndërlidhjet

PEKIN


Rusia dhe Kina kanë ide të përbashkëta për zgjidhjen e çështjes bërthamore të Iranit. Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme kineze, Qin Gang, e vlerësoi propozimin e Rusisë për pasurimin e uraniumit të Iranit në territorin e saj, si propozim shpresëdhënës.
Ndërkohë, sot në Pekin ka arritur presidenti i Rusisë, Vladimir Putin. Vizita e tij, siç është thënë, pritet të fokusohet në zgjerimin tregtar dhe bashkëpunimin energjetik.
XS
SM
MD
LG