Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani ka konfirmuar zonën e parë të prekur nga gripi i shpezëve. Ministria e Bujqësisë tha sot se virusi është zbuluar tek fermat e pulave në zonën veriperëndimore të vendit, dhe se autoritetet kanë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për parandalimin e përhapjes së mëtejshme.
XS
SM
MD
LG