Ndërlidhjet

BEOGRAD


Vdekja e Sllobodan Millosheviçit dhe shfaqja në masë të madhe e nacionalizmit gjatë varrimit të tij e bëjnë thuajse të pamundur që Ratko Mlladiç, një nga të akuzuarit kryesor të Gjykatës së Hagës, të arrestohet së shpejti.
Kjo bëhet e ditur në një raport të fundit të OSBE-së.
XS
SM
MD
LG