Ndërlidhjet

PEKIN


Kina dhe Rusia kanë ide të ngjashme lidhur zgjidhjen e krizës së programeve bërthamore të Iranit, ka bërë të ditus zëdhënësi i ministrisë së jashtme të Kinës.
Kina dhe Rusia janë anëtare të përhershme të Këshillit të Sigurimit, i cili tani po diskuton mundësinë e një rezolute për Iranin, e cila parasheh dhe sanksione.
Tre anëtaret e tjera të përhershme të Këshillit të Sigurmit, Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca po kërkojnë miratimin e një rezolute të ashpër.
XS
SM
MD
LG