Ndërlidhjet

BEOGRAD


Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, OSBE, ka shprehur shqetësimin se vdekja e Sllobodan Millosheviçit mund të vonojë arrestimin e Ratko Mlladiçit, një nga të akuzuarit kryesorë të Gjykatës së Hagës.
Një raport i brendshëm i OSBE-së vlerëson se ka pak gjasa që Mlladiçi të dorëzohet në Hagë brenda afatit të përcaktuar nga Bashkimi Evropian.
XS
SM
MD
LG