Ndërlidhjet

MINSK


Protestat në Bellorusi kanë hyrë në ditën e 4-të pasi autoritetet zgjedhore thanë se presidenti Alyaksandr Lukashenka fitoi 82% të votave.
Mbrëmë, qindra veta e kanë kaluar natën në sheshin qendror të kryeqytetit Minsk.
Opozita, e mbështetur nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian, thotë se zgjedhjet nuk ishin të drejta dhe kërkon rivotim.
XS
SM
MD
LG