Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha se ndërtimi i naftë-përcjellësit nga Siberia në Kinë do ta rritë eksportin e energjisë dhe do t'i plotësojë kërkesat e Kinës.
Komentet tij në ditën e dytë të forumit ekonomik Kinë-Rusi, u bënë një ditë pasi Putin i shpalli planet për ndërtimin e linjës përçuese të gazit natyror rus në Kinë.
XS
SM
MD
LG