Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush tha se është koha që udhëheqësit politik të Irakut të krijojnë një qeveri gjithëpërfshirëse.
"Tani është koha për qeverinë që të krijohet dhe të zgjedhurit dhe partitë politike të mblidhen së bashku dhe të krijojnë një qeveri uniteti", tha Bush.
Këto komente presidenti amerikan i bëri gjatë një fjalimi në qytetin Uiling.
XS
SM
MD
LG