Ndërlidhjet

PRISHTINË


I dërguari i Bashkimit Evropian në bisedimet për statusin e Kosovës Stefan Lehne, sot pasdite mbërrin në Prishtinë, për të diskutuar mbi rolin e BE-së në procesin negociator.
Lehne do të takohet me presidentin Fatmir Sejdiu, kryeministrin Agim Çeku dhe udhëheqësit tjerë shqiptarë të angazhuar në procesin, e transmeton Associated Press përfaqësuesin e BE-së në Prishtinë, Torbjorn Sohlstrom.
Stephan Lehne vjen në Kosovë pas qëndrimit në Beograd .
XS
SM
MD
LG