Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, takon sot ish kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.
Takimi i sotëm i Haradinajt është i dyti me radhë që kur Tribunali i Hagës i hoqi atij ndalesën e paraqitjeve publike.
Pas takimit të parë që Haradinaj e zhvilloi më 20 mars me shefin e UNMIK-ut Soren Jessen-Petersen, ai deklaroi se janë shpresë-dhënëse proceset që po zhvillohen drejt përcaktimit të statusit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG