Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 6 njerëz e kanë humbur jetën dhe 22 janë plagosur nga një sulm vetëvrasës në një stacion policie në Bagdad.
Policia tha se shumica e viktimave ishin policë.
Ndërkohë, France Presse i transmetoi zyrtarët e ushtrisë amerikane të kenë thënë se sot janë liruar dy punëtorë humanitarë kanadezë dhe një britanik që u rrëmbyen nëntorin e kaluar.
XS
SM
MD
LG