Ndërlidhjet

PRISHTINË


I pakënaqur me disa emërime të fundit në qeverinë e Kosovës, ministri për Kthim dhe Komunitete, Sllavisha Petkoviq ka vendosur sot që të ngrijë përkohësisht funksionin e tij. Petkoviq kërkoi sot nga kryeministri i Kosovës, që partia e tij të marrë nën drejtim vendet e rezervuara për Listën Serbe të Oliver Ivanoviqit, pasi kjo e fundit për një vit e gjysëm nuk e ka shfrytëzuar të drejtën e udhëheqjes së këtyre posteve.
XS
SM
MD
LG