Ndërlidhjet

UASHINGTON


Çdo zgjidhje për statusin e Kosovës duhet të garantojë stabilitetin rajonal. Ky ka qenë përfundimi i bisedimeve rreth Kosovës mes sekretares amerikane të Shtetit Rajs dhe homologes së saj greke Dora Bakojanis, sipas kësaj të fundit.
Bakojanis theksoi gjatë vizitës në Uashington se Ballkani Perëndimor është një rajon me rëndësi strategjike për Greqinë.
XS
SM
MD
LG