Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kreu i Autoritetit palestinez, Mahmud Abas tha se beson se mund të arrihet një marrëveshje me Izraelin brenda një viti, pavarësisht ardhjes në pushtet të grupit radikal Hamas.
Mediat izraelite njoftojnë për takime të fshehta mes Abasit dhe udhëheqjes izraelite me ndërmjetësimin amerikan.
Abas tha se do jetë i përgatitur që çdo marrëveshje paqeje të votohet me referendum.
XS
SM
MD
LG