Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Ramsfeld hodhi pohtë zërat se ai do të jap dorëheqjen nga ky post për shkak të problemeve në Irak.
Në mesin e atyre që kërkojnë dorëheqjen e Ramsfeldit së fundi kanë qenë dhe dy gjeneralë në pension të ngarkuar me aftësimin e trupave irakiane.
XS
SM
MD
LG