Ndërlidhjet

UASHINGTON


Çdo zgjidhje për statusin e Kosovës duhet të garantojë stabilitetin rajonal. Ky ka qenë përfundimi i bisedimeve rreth Kosovës mes sekretares amerikane të Shtetit Condoleezza Rice dhe homologes së saj greke Dora Bakoyannis, sipas kësaj të fundit.
Bakoyannis theksoi gjatë vizitës në Uashington se Ballkani Perëndimor është një rajon me rëndësi strategjike për Greqinë.
XS
SM
MD
LG