Ndërlidhjet

PRISHTINË


I dërguari i Bashkimit Evropian në bisedimet për statusin e Kosovës, Stephan Lehne, sot u ka kërkuar kosovarëve që të ndërmarrin hapa konkretë në zbatimin e standardeve, në mënyrë që të ketë progres në bisedimet për statusin.
Gjatë një vizite dyditëshe që ka i ka bërë Kosovës, Lehne ka takuar liderët kryesorë të institucioneve dhe të subjekteve politike të Kosovës.
XS
SM
MD
LG