Ndërlidhjet

PRISHTINË


Senatori amerikan, George Voinovich ka takuar sot në Prishtinë anëtarët e ekipit negociues të Kosovës dhe ka thënë se në rast se Kosova do të bëhej e pavarur, ajo duhet të respektojë të drejtat e pakicave dhe të mbajë premtimet e dhëna në këtë plan.
Senatori Voinovich ka takuar sot presidentin Fatmir Sejdiu, kryeministrin Agim Çeku dhe përfaqësues të serbëve të Kosovës.
Në kuadër të turneut ballkanik, republikani nga Ohio, George Voinovich, më parë ka vizituar Zagrebin dhe Beogradin.
XS
SM
MD
LG