Ndërlidhjet

SOFJE


Bullgaria dhe Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje, e cila do të lejojë ushtrinë amerikane të shfrytëzojë bazat ushtarake në Bullgari.
Marrëveshja do të nënshkruhet muajin e ardhshëm kur sekretarja e shtetit Condoleezza Rice do të merr pjesë në një takim joformal të NATO-s në Bullgari.
XS
SM
MD
LG