Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia ka protestuar pasi vandalët kanë sulmuar memorialin e Armatës së Kuqe në Berlin.
Në deklaratën e ministrisë së jashtme të Rusisë kërkohet që Gjermania "pa vonesë" ta riparojë memorialin dhe t'i dënojë autorët e veprës.
Deklarata thotë se "ky është barbarizëm që nuk mund të justifikohet".
XS
SM
MD
LG