Ndërlidhjet

TEHERAN


Siria dhe Irani e kanë dënuar programin bërthamor të Izraelit si kërcënim për Lindjen e Mesme.
Deklarata u bë pas takimit të nënpresidentit sirian Faruq al-Sharra dhe ministrit të Jashtëm iranian, Manoucher Mottaki.
Izraeli besohet të ketë armë bërthamore, ndonëse nuk i ka konfirmuar dhe as mohuar pohimet e tilla.
Irani ndërkaq akuzohet nga vendet e Perëndimit për fshehjen e programit të armëve bërthamore, por Teherani i ka mohuar akuzat.
XS
SM
MD
LG