Ndërlidhjet

KABUL


Një ushtar amerikan u vra kurse një u plagos sot në përleshjet me kryengritësit talibanë në provincën Helmand.
Forcat e koalicionit dhe trupat afgane, të mbështetura nga aeroplanët amerikanë u angazhuan në luftime me rreth 20 talibanë, nga të cilët të paktën 6 janë vrarë.
XS
SM
MD
LG