Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Krushë të Madhe bëhet rivarrimi i 45 viktimave të luftës, kufomat e të cilëve janë identifikuar në bazë të analizave të ADN-së. Në këtë ceremoni varrimi marrin pjesë dhe personalitete të larta politike të Kosovës. Ndërkohë në Krushën e Vogël ende nuk dihet asgjë për fatin e 112 personave po ashtu të zhdukur gjatë luftës.
XS
SM
MD
LG