Ndërlidhjet

BUENOS AJRES


Argjentina shënon 30 vjetorin e grushtit të shtetit që u pasua nga diktatura ushtarake dhe njihet në histori si "lufta e fëlliqur".
Rreth 30 mijë njerëz u zhdukën apo u vranë gjatë viteve 1976 – 1983.
XS
SM
MD
LG