Ndërlidhjet

TIRANË


Shqipëria beson se respektimi i kufijve ndërkombëtar në Ballkan, përfshirë edhe Kosovën, është përcaktues për paqen dhe stabilitetin e rajonit, është shprehur sot kryeminmisri i Shqipërisë, Sali Berisha. Ai këto komente i bëri pas takimit me zëvendës kryeministrin e Kosovës, Lutfi Haziri. Kryeministri Berisha përsëriti se Shqipëria nuk është për ndryshim të kufijve në Ballkan. Ai ka ftuar kryeminisrin e Kosovës, Agim Çeku për të vizituar Shqipërinë.
XS
SM
MD
LG