Ndërlidhjet

MINSK


Qeveria e Bellorusisë e ka akuzuar Perëndimin për nxitjen e trazirave në kryeqytetin Minsk.
Deklarata e ministrisë së Jashtme u bën thirrje Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të pushojnë së ndërhyri në punët e brendshme të vendit.
Ndërkohë, lideri i opozitës Alyaksandr Milinkevich është zotuar për protesta të reja.
BE dhe SHBA i dënuan parregullsitë në zgjedhjet dhe thanë se do të imponojnë sanksione kundër qeverisë së presidentit Alyaksandr Lukashenka.
XS
SM
MD
LG