Ndërlidhjet

KIEV


Autoritetet në Ukrainë thanë se kanë numëruar mbi 16% të votave nga zgjedhjet e djeshme parlamentare.
Partia pro-ruse Viktor Yanukovich prin me 25%.
Më pas radhiten blloku i prirë nga Yulia Timoshenko dhe partia e presidentit Viktor Yushchenko me 17%.
XS
SM
MD
LG