Ndërlidhjet

MANILA


Të paktën 8 njerëz e humbën jetën dhe mbi 12 u plagosën në një sulm në ujdhesën filipinase Jolo.
Askush s'e ka marrë përgjegjësinë për shpërthimin. Ujdhesa është fortesë e grupit militant Abu Sayyaf, të ndërlidhur me Al Kaidën.
XS
SM
MD
LG