Ndërlidhjet

KABUL


Qindra njerëz protestuan në qytetin afgan Mazar-i-Sharif kundër vendimit për pezullimin e dënimit ndaj njeriut, i cili u konvertua në të krishterë.
Abdul Rahman u konvertua para 16 vjetësh ndërsa jetonte jashtë vendit, dhe tash në Kabul mund të dënohet me vdekje për mohim të fesë.
Rasti shkaktoi reagime të shumta në botë, kurse lirimin e Rahman e kërkoi edhe Papa Benedikti XVI.
XS
SM
MD
LG