Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kreu i ushtrisë britanike dhe komandanti i parë i KFOR-it, gjenerali britanik, Majk Xheksën po zhvillon një vizitë në Kosovë, e fundit e gjeneralit para daljes në pension.
Xhekson do takohet me kryeministrin Agim Çeku, komandantin e KFOR-it, gjeneralin Xhuzepe Valoto dhe drejtuesin e trupave britanike, majorin Pitër Rodhëm.
Vizita e gjeneralit Xhekson pason atë të gjeneralit amerikan Çarls Vald, zëvendëskomandanti i trupave amerikane për Evropën.
XS
SM
MD
LG