Ndërlidhjet

MINSK


Në Bjellorusi ka filluar gjykimi i mbështetësve të opozitës të arrestuar gjatë protestave kundër fitores së presidentit Llukashnko në zgjedhjet presidenciale.
Para gjyqit kanë dalë dhe një numër qytetarësh të huaj mes të cilëve një polak, dy rusë dhe dy ukrainas nën akuzat se kanë marrë pjesë në protesta të paligjshme. Atyre iu shqiptua dënimi me 15 ditë burg.
XS
SM
MD
LG