Ndërlidhjet

MOSUL


Rreth 40 persona janë vrarë dhe së paku 30 janë plagosur si pasojë e një sulmi ndaj një baze amerikano-irakiane në qytetin e Mosulit, bëjnë të ditura burimet irakiane të mbrojtjes.
Burimet amerikane theksuan se nuk ka pasur viktima nga rradhët e tyre.
Gjatë ditës në Irak u raportua për 17 rrëmbime.
Lidhur me zhvillimet politike rreth Irakut, ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, hodhi poshtë raportet se Moska i ka dhënë informacione Sadam Huseinit në fillim të ndërhyrjes ushtarake të vitit 2003.
XS
SM
MD
LG