Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 11 policë dhe kalimtarë të rastit e humbën jetën kur dy sulmues vetëvrasës e hodhën në erë automjetin e tyre para një stacioni policie në jug të Bagdadit.
Pas shpërthimit, edhe disa mortaja e goditën ndërtesën e policisë, por askush nuk u lëndua.
Në qytetin verior Kirkuk, nga shpërthimi afër një patrulle policie, u plagosën 4 policë dhe 2 fëmijë.
XS
SM
MD
LG